Proxima – Tabela kompatybilności

Proxima jest niezależnym producentem automatyki bramowej. W ofercie znajdą Państwo produkty współpracujące z ponad 100 różnymi systemami wiodących producentów. Nazwy innych producentów zostały użyte wyłącznie w celu wyjaśnienia przeznaczenia produktu Proxima. Systemy od 001 do 049 to systemy oparte o układ HCS.

W celu sprawdzenia drogi radiowej danego pilota należy nacisnąć szybko, minimum 10 – krotnie dowolny przycisk pilota. Nadajnik diodą LED, migającą na czerwono wskaże zastosowaną drogę radiową. Z racji mnogości dróg radiowych oferowanych przez firmę Proxima, nadajnik podaje drogę radiową w postaci 3 cyfr zamiast 2, jak miało to miejsce do tej pory.

Co to tak naprawdę HCS? Układ HCS amerykańskiej firmy MICROCHIP jest niezwykle popularnym i zarazem chyba jedynym na świecie układzie  scalonym, służącym do bezprzewodowego zmiennokodowego zdalnego sterowania (nie licząc kilku odmian tej wersji). Każda transmisja zaczyna się falą startową. Po fali startowej HCS nadaje zwartą grupę 66 bitów informacyjnych identycznych w każdej kolejnej grupie, tak długo, jak trzymamy przycisk. Pierwsze 32 bity zmieniają się zawsze po każdym naciśnięciu przycisku. Kolejne 28 bitów są zawsze stałe dla pilota i tworzą numer seryjny pilota od nr 1 do nr 268 435 456, nadawany podczas programowania przed producenta pilota. Naciśnięcie czterech klawiszy jednocześnie, zmienia działanie układu HCS i zamiast 32 bitowej części zmiennej przesyła zawsze te same 32 bity (zapisane podczas programowania przez wytwórcę pilota do jego pamięci). Te 32 bity nazywane są przez producenta SEEDem. Bit 65 jest bitem stanu baterii (1 – bateria słaba, 0 bateria dobra). Bit 66 miał historycznie różne znaczenia, ale teraz najczęściej służy do tego, żeby procesor wiedział, gdzie kończy się bit 65.

  • Znajdź nas na