O NAS

Firma PROXIMA powstała w 1995 roku i od początku naszej działalności zajmujemy się projektowaniem oraz produkcją urządzeń elektronicznych. Pierwszymi produktami były zabezpieczenia do pojazdów. Jako pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy autoalarm ze zmiennym kodem, autoalarm z blokadą przeciwporwaniową, mikroprocesorowy sterownik szyb przywracający pozycję szyb i inne rozwiązania w dziedzinie zabezpieczeń pojazdów. Następnymi produktami były sterowniki radiowe. W latach dziewięćdziesiątych, w wielu miastach komunikacja miejska wykorzystywała nasze sterowniki radiowe do zmiany sygnalizacji świetlnej oraz do sterowania zwrotnicami torów tramwajowych. W 2010 roku wprowadziliśmy pierwsze produkty związane z branżą automatyki bram i rolet. Postanowiliśmy, że naszą misją będzie ułatwianie życia Naszych Instalatorów!

Automatyka bram

Proxima electronics skupia się na zapewnieniu wydajnych, niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań, które spełniają różnorodne potrzeby klientów. Nasza oferta automatyki bram obejmuje m.in. napędy bram, sterowniki, fotokomórki, piloty zdalnego sterowania, centrale sterujące oraz wszelkie niezbędne akcesoria. Dodatkowo, wraz ze wzrastającymi potrzebami klientów, od lat pracujemy nad rozwiązaniami, które usprawniają komfort, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność automatyki bramowej.

Automatyka rolet

Proxima electronics to nie tylko automatyka bram, ale również i rolet. W naszej ofercie znajdują się m.in. silniki elektryczne, sterowniki rolet, piloty zdalnego sterowania oraz akcesoria automatyki rolet. Na szczególną uwagę zasługują sterowniki z autorską drogą radiową ATELOR, która daje szereg dodatkowych funkcji takich jak częściowe otwieranie oraz kompatybilność z pilotem ATELOR TFT, który posiada tygodniowy kalendarz z możliwością zaplanowania aż 28 zdarzeń w tygodniu dla poszczególnych grup sterowników rolet.

Zabezpieczenia budynków

Rozwijając technologie Proxima stworzyliśmy urządzenia dedykowane dla systemów zabezpieczeń budynków. Oferujemy m.in. systemy antynapadowe, które zapewniają skuteczną ochronę budynków przed włamaniem i niepowołanym dostępem, systemy antyzalaniowe, które są istotne w ochronie budynków przed zalaniem i szkodami wodnym oraz radiolinie, które umożliwiają bezprzewodową komunikację pomiędzy różnymi elementami systemów zabezpieczeń budynku

Zabezpieczenia pojazdów

Pierwszymi produktami w ofercie Proximy były zabezpieczenia do pojazdów. Oferta zabezpieczeń pojazdów obejmuje m.in. systemy alarmowe, które zapewniają skuteczną ochronę pojazdów przed kradzieżą i nieuprawnionym dostępem, immobilisery, które zapobiegają uruchomieniu pojazdu przez nieautoryzowane osoby, sterowniki zamka centralnego, sterowniki do szyb oraz automaty świateł.

  • Znajdź nas na