Dosyć często instalatorzy mogą otrzymywać zlecenie od swojego klienta dotyczące dorobienia pilota do swojej bramy, wielu też klientów nie zdaje sobie sprawy z jakim systemem jest kompatybilny dotychczas używany pilot.

Może się zdarzyć, że pilot posiadany przez klienta będzie naszej produkcji, listę wszystkich produkowanych przez nas obudów znajdziecie tutaj piloty do bram Proxima. Nasze piloty pomimo różnych obudów mogą obsługiwać ponad 50 różnych systemów.

👉
Więcej o trybach kodowania pilotów we wpisie:
Jaki wybrać Pilot do bramy?

Jeżeli chcemy sprawdzić system jaki obsługuje pilot klienta musimy na samym początku sprawdzić czy po 3-krotnym naciśnięciu dowolnego przycisku pilot pokaże nam stan swojej baterii.

Jeżeli pilot pokaże stan baterii to w tym przypadku będziemy w stanie sprawdzić jego system poprzez 10-krotne naciskanie dowolnego przycisku.

Pilot może także zaświecić na czerwono co oznacza niski stan baterii lub jej wyczerpanie.

Każdy produkowany przez nas pilot po 2019 roku posiada funkcję sprawdzenia stanu baterii, starszy model po prostu nie zareaguje na 3-krotne naciśnięcie lub będzie mrugał na czerwono, niebiesko lub biało.

piloty do bram banan proxima
piloty starszej generacji zazwyczaj świecą na powyższe kolory

Jak sprawdzić system starszego modelu pilota do bramy?

Na naszych starszych modelach pilotów mogą znajdować się 3 rodzaje oznaczeń są to:
- grawer z tyłu pilota
- oznaczenie na płytce, po zdjęciu obudowy
- naklejka z tyłu pilota

Aktualna 👉tabelka kompatybilności pilotów z systemami

Nazwy poszczególnych skrótów znajdziecie Państwo w powyższym linku. Nasz przykładowy pilot posiada naklejkę FX co oznacza skrótowo system FAAC FIX, ten system zajmuje 17 pozycję na naszej tabelce i oznacza to także ilość błysków identyfikujących poszczególne systemy.

Więcej informacji w poniższym filmie.

👉
Chcesz sprwdzić system swojego pilota do bramy? Sprawdź wpis:
Jak sprawdzić system pilota do bramy?
👉
O resetowaniu komunikacji pilota przeczytasz we wpisie:
Jak zresetować pilota do bramy?